restaurants main market square krakow

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy typ gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, sycące i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Bardziej wrażliwi goście kosztują rzadsze dania – tortellini, lasagne i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba przyjrzeć się kilku elementom: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w menu znajdują się też mniej typowe potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz dania z różnych części Włoch. Najlepsza włoska restauracja stworzy naturalnie włoski nastrój.

Kuchnia włoska jest prosta, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać wina. Obiad we włoskim klimacie koniecznie musi obejmować również aperitiff. Kieliszek alkoholu to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. włoskie jedzenie Kraków Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia oraz noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako klasycznie włoska, powinna posiadać szeroki zestaw win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać fenomen włoskiego gotowania bez wahania trzeba poszukać restauracji, która umie podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film